İçeriğe geç

Ray Kapak Tamir

Ray Kapak Tamir
Ray Kapak Tamir

Evde, iş yerinde ve daha pek çok alanda kullandığımız mobilyaların en temel işlevi hayatımızı kolaylaştırmasıdır. Yaşamımızı daha konforlu hale getiren mobilyalar arasında dolaplar, raflar ve çekmeceler çok iyi birer depolama alanıdır. Bu depolama alanları sayesinde yaşam alanımız hem düzenli kalır hem de fonksiyonel modeller sayesinde kullanım kolaylığı getirir.

Bu fonksiyonelliği sağlayan pek çok çeşit model vardır. Özellikle mobilya endüstrisinde kullanılan ray kapak modelleri çekmece ve dolap kapaklarında önemli bir parçadır. Çünkü mobilyanın tasarımı, şıklığı kadar kullanım kolaylığı da tercih edilebilirliğini arttırmaktadır.

Ray kapaklar, özellikle büyük ve ağır mobilyaların kullanımında büyük kolaylık sağlar. Çünkü dolaplar ve çekmeceler en sık açıp kapattığımız mobilyalardır. Zaten sürekli olarak kullanıldıkları için bir süre sonra aşınabilir ve bozulabilirler. Bu sebeple de ray kapak tamir işleri kaçınılmaz olur.

Ray kapak tamir edilirken en çok karşılaştığımız mobilya tipi yatak odalarındaki sürgülü dolaplardır. Çalışma sistemi ray ile olan kapaklar çok sık kullanıma bağlı olarak sorun yaşatabilir. Ustalarımıza en çok şu sorunlarla başvurulur:

 • Gardırobumun kapağı raydan çıktı. Ne yapabilirim?
 • Kapak bir yere takıldı. İlerlemiyor.
 • Teker kırıldı galiba ses geliyor.
 • Kapaklar raydan çıkmaya başladı.
 • Kapakta bir değişim oldu. Sanki eğilme var.
 • Dolabın bir yerinden vida düştü. Normal mi?

Bu ve benzer sorunlar raylı kapaklarda görülebilmektedir. Raylı sistemli kapaklarda sorunlar görülmeye başlandığında mutlaka ray kapak tamir konusunda destek almak gerekir. Çünkü soruna zamanında müdahale edilmediğinde mobilyanın diğer fonksiyonel parçaları da zarar görmeye başlayabilir. Bu da sorunun çözümünü daha zor hale getirerek maliyeti arttırabilir. Ustalarımız zamanında en kısa yoldan soruna müdahale ederek dolabınızı ilk günkü gibi kullanmanıza destek olur. Tamir esnasında kaliteli malzemelerin kullanılması ve kapakları kullanırken özenli davranılması mekanizmanın ömrünü uzatır.

Ray Kapak Tamir Hizmeti

Ray kapak tamir esnasında pek çok farklı sorunla karşılaşan ustalarımız sorunları titizlikle çözmektedir. Ustalarımızın tamir ettiği ve en çok karşılaştığı sorunlar şöyledir:

 • Raylarda eğrilik
 • Raylarda kırılma
 • Rayların kayması
 • İlk montaj sırasında doğru montajın yapılmaması
 • Rayların kirlenmesi.

Ray kapak sisteminin çalışma mantığı alta ve üste konulan kanallardaki tekerlerin hareket etmesidir. Fakat kapaklar çok sık kullanıldığı için bir süre sonra tekerlerin kanaldan çıkması kaçınılmazdır. Kapakları kullanırken çok sert kapatmak, bazen de hızlı açıp tekrar hızlı kapatmak, sağa veya sola sert bir şekilde hareket ettirmek de tekerlerin raydan çıkmasına sebep olabilir. Hatta bu şekilde fren mekanizması da kırılabilir.

Mobilyanız ister gardırop olsun ister portmanto olsun kapak sisteminde sorunlar yaşıyorsanız ve ray kapak tamir gerekiyorsa mobilya tamir ve montaj hizmeti veren firmamızdan yardım talep edebilirsiniz.

İstanbul’un her köşesine hizmet taşıyan firmamız kaliteli Montaj Hizmeti için profesyonel bir ekiple çalışır. Bizim için müşterilerimizin yaptığımız işten memnun kalması son derece önemlidir. Bu sebeple de hizmetlerimizi garanti kapsamında tutarız. Ustalarımız yaptıkları işin ehlidir ve yıllardır bu işle meşgul oldukları için deneyimlerini disiplinli çalışmayla birleştirerek en kaliteli işçiliği çıkarırlar.

Mobilya endüstrisi yeni kapak modelleri geliştirerek farklı ray sistemleri tasarlamaktadır. Bütün bu sistemlerin tümüne hâkim olan ekibimiz, mobilyanızı tekrar rahat ve güven ile kullanabilmeniz için yerinde onarım yapabilir, en iyi tamir ekipmanını kullanarak titizlikle çalışır.

Her markanın veya modelin onarımını kolaylıkla yapan ustalarımız ile müşteri memnuniyetini hedef alarak hizmet veriyoruz. Bu sebeple de hizmetimizin karşılığı olarak en uygun ödeme koşullarını gözetiyoruz.

WhatsApp icon
WhatsApp
Phone icon
Telefon
× WhatsApp